Prosinec ve škole

V prosinci se ve škole uskutečnily dvě tradiční akce. Nejprve jsme přivítali Mikulaše, anděla a čerty (museli jsme si na ně kvůli nemoci počkat až do 13. prosince) a 22. prosince jsme rozbalovali dárečky a udělali si dopoledne plné tradic - pouštěli jsme svíčky ve skořápce, krájeli si jablíčko, páťáci si hodili bačkorou a všichni si nazdobili jablíčka smrkovými větvičkami, rozinkami a hřebíčkem. Děti si oba dva dny užily a na fotografie se můžete podívat ve Fotogalerii.

Den IZS v Chocni

V úterý 14. září se v Chocni na náměstí konal den IZS, kterého se účastnila naše základní i mateřská škola. Dětičky ze školky se do Chocně dopravily autobusem, ale žáci ZŠ se vydali pěšky. V Kosoříně na dětském hřišti se posilnili svačinou a na náměstí došli chvilku po 9 hodině. Prohlédli si a vykoušeli úkoly na jednotlivých stanovištích. U záchranářů si žáci prozkoumali sanitku a vyzkoušeli si roli pacientů se zlomenou rukou. U stanoviště Policie ČR si popovídali o zbraních, dozvěděli se, jak se používá obušek, a na hlavu si oblékli policejní helmu. Český červený kříž měl několik stanovišť - mohli jsme si vyzkoušet ošetřit otevřenou zlomeninu, resuscitovat figurínu nebo se něco dozvědět o darování krve. Hasiči žákům ukázali svá vozidla, vysvětlili svoji práci a ukázali nám, jak se vyprošťuje zaklíněná osoba z havarovaného auta. Poté jsme se vydali do cukrárny, kde jsme si pochutnali na výborné zmrzlině. Zpět do školy jsme přijeli autobusem. Počasí nám přálo a výlet se všem dětem líbil.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Novinky ve škole

1. září jsme se po prázdninách opět sešli ve školních lavicích. Čekalo tu na nás několik novinek. S podporou zřizovatele školy, obce Zálší, se o prázdninách zrekonstruovaly obě hlavní třídy. Došlo k sundání starých a nevyužívaných projektorů, promítacích pláten a opravě zdí a omítek. V horní třídě se vyměnily skříně a uvolněné místo bylo využito k umístění výukových nástěnek a velké nástěnné mapy České republiky.

Chtěli bychom poděkovat všem rodičům, kteří nám přišli pomoci školu uklidit, abychom mohli zahájit nový školní rok.

Děkujeme tímto:

paní Vérové a oběma děvčatům - Martince a Terezce

rodině Macákových

paní Čapkové s dcerou Kateřinou

paní Kohoutkové s Emičkou

manželům Olivovým a Honzíkovi

Informace k začátku školního roku Informace pro školní rok 2021/2022

Projektový den: Den Země

V pátek 23. 4. 2021 se v naší škole uskutečnil projektový den s tématem Den Země. Nejprve jsem si ve třídě povídali o tom, jak se správně chovat k přírodě, vysvětlili jsme si správné třídění odpadu a pak jsme vyplňovali pracovní listy, kde jsme si naše znalosti ověřili. Venku před školou na nás čekal poslední úkol - roztřídění odpadu do správných ''popelnic'' v co nejrychleším čase. Na závěr si pak každý vybarvil svůj diplom. Zábavné, ale i naučné dopoledne nás moc bavilo :-) Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii.

Zápis žáků do 1. ročníku

Zápis žáků do 1. ročníku ve školním roce 2021/2022

 

proběhne bez přítomnosti dětí od 1.4. 2021 do 30.4. 2021

 

Bližší informace na Úřední desce.

Kontakt

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ZÁLŠÍ Zálší 38
565 01 Choceň
Základní škola
tel.: +420 465 483 126
mob.: +420 727 805 871

Mateřská škola
tel.: +420 465 483 166
mob.: +420 724 393 216
mszalsi@seznam.cz

Pověřenec pro GDPR
Mgr. Martina Nová
+ 420 737 482 319
zszalsi@seznam.cz